Soft ıce – Soft serve toz karışımlar

Gelato Dondurma nedir?

Gelato İtalyancada dondurma anlamına gelmektedir. Gelato ayrıca artizan dondurma olarakta adlandırılmaktadır. Diğer dondurma çeşitlerine oranla daha az hava içerir, daha az yağlı ve daha az şekerlidir. Taze yapılıp yendiği için raf ömrü 2 ila 3 gündür. Yumuşaklığını koruması için -12 ila -15 derece arasında muhafaza ediliyor. Gelato diğer dondurmalara kıyasla daha yoğun, daha kıvamlı. Geleneksel bir ‘gelato’da meyve tadını daha çok almamızın nedeni de bu. Bu dondurmada yağ ve şeker oranları da diğerlerine kıyasla yüzde 50-60 oranında daha düşük. Doğal ürünlerle yapılması, ‘hava basılmaması’ ve el işçiliği, ‘artisan’ gelatonun maliyetini artırıyor.

Gelato Dondurma Bazı nedir?

Dondurmanızın ana miksini oluşturabileceğiniz toz karışımlardır. Süt, şeker ve Fretta dondurma bazı kullanarak dondurmanızın ana miksini oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz miksini meyveli pasteler veya sütlü dondurmalar için pasteler ile birleştirerek gerçek lezzette gelato dondurmalar elde edersiniz.  Fretta Dondurma bazları ile ister soğuk ister sıcak prosesler için tat, doku, texture özellikleri ile mükemmel sonuçlar sağlayacaktır. Geleneksel ve yaratıcı reçeteler ile çok yönlü olduğunu kanıtlayan bu bazların en belirgin özellikleridir.  Dünyanın neresinde olursanız olun fretta dondurma bazlarımızı kullanarak size sunacağımız reçeteler ile gelato dondurmalar ve sorbeler yapmayı başarabilirsiniz.

HAZIR TOZ DONDURMA KARIŞIMLARI

Dondurma üreticilerinin farklı tekniklerde yaptığı dondurma üretimlerinden biride hazır dondurma karışımları kullanmaktır. Dondurma çeşidine göre sıcak veya soğuk su, şeker ve toz dondurma karışımı kullanarak ürün dondurma makinesine verilir ve ideal kıvamda dondurmalar elde edilir. Kullanımı oldukça pratiktir herhangi bir pastörizasyon işlemi gerektirmez. Günümüzde oldukça tercih edilen şekersiz sadece stevia bitkisi ile tatlandırılmış dondurmalar içinde hazır toz karışımları kolayca erişebilirsiniz. Son yıllarda trend tatlardan olan maskarpone ,yoğurt,beyaz limon, siyah vanilya gibi lezeetleri fretta toz dondurma karışımı portföyümüzde bulabilirsiniz. Uzman ekibimiz ile hazırlanmış reçetelerimiz ile dondurma üretiminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Her zaman doğru hammadde kaliteli ürün..

Fretta Dondurma Bazları
Fretta Dondurma Bazları